FORUM Gildii SerceSmoka - www.sercesmoka.pun.pl

* Nastał tedy czas gdy powróciły smoki ... *


#1 2011-03-25 12:30:06

 Tronuss

Przywódca Gildii

Call me!
Zarejestrowany: 2011-02-28
Posty: 133
Punktów :   
Klasa Postaci: Rycerz
Poziom: 109
Profesja: Palladyn

Kleryk - Poradnik

Post z forum LC , któego autorem jest LordAden


Jako że ludzie domagają się porad dotyczących kleryka to ktoś chyba powinien się tym zająć. Wygląda na to że padło na mnie

Tak więc kleryk z opinii większości graczy to postać zupełnie bezużyteczna na wyższych poziomach. Nie dość że nie potrafi bić to jeszcze zgarnia EXP będąc w pt i lecząc do tego słabo. Wszyscy uważają że oprócz leczenia to do niczego się nie przydaje, a jego buffy są kompletnie bezużyteczne.

Teraz jest czas żeby ludzie przekonali się do wyboru tej "SŁABEJ" postaci, a te porady niech będą zachętą dla niezdecydowanych.

FARMIENIE PU:
Jeśli chcesz wiedzieć jak farmić uzdrowicielką to zajrzyj tu:
http://lastchaos-forum.gamigo.pl/showthread.php?t=16916

MITOLOGIA ROZDAWANIA STATÓW:
Według wszelkich stron poświęconych LC należy wydać do 38lvla 17pkt w zwinność i 17pkt w kondycje tylko dla wymagań skilli. Pozostałe punkty dodawać do inteligencji aż osiągnie wartość 100. Każdy kolejny punkt powinien zostać dodany do zwinności w celu rozwijania uników.
Osobiście testowałem taką konfigurację na duszkach (Wojownik Chaosu) w Egeha. Żeby się przekonać jaka jest prawda przerzuciłem wszystkie punkty w inteligencje i się nie zawiodłem. Obrażenia zadawane po zamianie wzrosty o 140 HP, a dla kleryka to spora wartość. Lubię sprawdzać wszelkie możliwości i zgodnie z wynikami mojej statystyki liczba krytyków wzrosła o 1 na 10 duszków, a obrażenia przy tych ok. 40 unikach mniej były niezauważalne dla mnie. Do tego zyskałem nieco więcej many, która dla tej postaci jest bardzo cenna.


PETY I WIERZCHOWCE:
Najlepszym wyborem dla kleryka jest pet towarzysz i nieważne czy jest to smok czy koń. Ważne żeby nasz towarzysz miał ustawione umiejętności w obronę. Jeśli chodzi o wierzchowca to wystarczy koń 32lvl z 10 poziomem obrony, ale nikt też nie będzie mieć pretensji do kleryka jeśli posiadasz konia 37lvl dodającego jeszcze 50 Ataku Magicznego za buff ofensywny.

BIŻUTERIA:
Jak już wcześniej pisałem podstawą dla kleryka jest Inteligencja i mana. Dobrym wyborem jest 3xKamień Voodu lub jakiś Naszyjnik Władcy z absorbcją many. Mile widziane jest także coś na uniki, ale po 75 lvlu raczej nie będzie się na to narzekać.

UMIEJĘTNOŚCI AKTYWNE:
Uzdrowicielka
Strzała Swiatła - Do wbijania początkowych lvli wystarczy 1 poziom.
Samoleczenie - 36PU - Zbędny wydatek dla kleryka, ponieważ bardziej opłaca się leczyć leczeniem.
Leczenie - 65PU - Przydatne do czasu, aż zostaniemy klerykiem.
Szybka Strzała - 65PU - Podstawa każdej uzdrowicielki
Strzała Wiatru - 130PU - Chcesz to kup, nie chcesz to i tak przeżyjesz.
Leczenie Grupy - 130PU - Z początku przydatne w wiekszym pt.
Tarcza Many - 163PU - Z początku bezużyteczna, ponieważ nikt nie bije nas magią. Później i tak dostaniemy lepszą więc można teraz pominąć.
Odtrucie - 163PU - Tylko marnowanie PU. Mam to i nigdy nie użyłem.
Ozywienie - 250-650PU - Bardzo przydatne dla padających współgraczy. Na wyższym lvlu (ok. 90) przydaje się odzyskać ten 1% exp.
Podwójna Strzała - 228PU - Wymóg to wybrania klasy, ale uwierz, że w dalszej grze używanie tego to będzie tylko marnowanie many.

Kleryk
Szybkie Leczenie - Pierwszy i jeden z lepszych skilli kleryka. Działa szybciej niż Leczenie i na wyższych poziomach potrafi nieźle podleczyć.
Motywacja - Dla kleryka nieprzydatne. Dla innych postaci z atakiem fizycznym drobna/wielka (zależnie od lvlu) pomoc, a dla farmerów błogosławieństwo
Wielkie Leczenie - Najlepsze leczenie jakie ma kleryk. W połączeniu z Szybkim Leczeniem można zdziałać cuda.
Zaczarowanie - Co tu dużo mówić? Dodatkowy atak magiczny = Dodatkowe obrażenia = Szybsze bicie lvli. Farmezy od magii ci za to podziękują
Oczyszczenie - Niezbyt często używany, ale bardzo pomocny skill zdejmujące negatywne efekty z postaci.
Tarcza Many 2 - Najlepszy buff który może rzucić kleryk. Dodaje 100 do obrony magicznej.
Leczenie Grupy 2 - Mocniejsze od Leczenia Grupy i przydatne w pt na czymś mocniejszym.
Znak Pragnienia - Jak już pisałem w innym temacie jest to skill nie używany w solo pt, ale w połączeniu z zaklinaczem lub czarodziejką potrafi zrobić DUUUUUŻE BUM.
Odtrucie 2 - Kolejny nigdy nie używany skill.

UMIEJĘTNOŚCI PASYWNE:
A co tu dużo pisać? Wszystkie są potrzebne i bardzo pomocne. A żeby nie zostawiać pustego miejsca to napiszę chociaż, że potrzeba 10.439 PU do wykupienia wszystkich aktualnie istniejących umiejętności.

STRATEGIA GRY:
1) Podstawą dla samego kleryka jest jak sama nazwa wsakzuje - LECZENIE.
2) Podstawowym elementem jest mana i to na niej opiera się cała rozgrywka. Z pustym paskiem many raczej dużo nie zdziałamy, a dotego jesteśmy bezbronni. Jednak posiadając zdolność regeneracji many jesteśmy w stanie dorównać nawet czarodziejce.
Gdy już mamy Szybkie Leczenie i Wielkie Leczenie jesteśmy w stanie uleczyć 80% własnego HP lub 50% HP klasy wojowniczej (rycerz, szelma). Z tego właśnie powodu można sobie odpuścić Fiolki HP i wykupić zapas Dużych Fiolek Many.
3) Kleryk posiada 2 wzmocnienia - Atak Fizyczny i Atak Magiczny. To drugie przyda nam się w każdych warunkach, a te pierwsze do wzmacniania towarzyszy. Bardzo mile widziane jest odwiedzenie procyon w którym wielu farmerów męczy się z noobkami po plvlu (wchodzą mając od 50lvla w góre i wybijają wszystkich na swej drodze) i buffnąć każdego na swej drodze zwiekszając ich ataki i skracając tak uciążliwą farmę.
4) Bardzo ważna dla kleryka jest dobra broń. Najlepsza do walki jest broń od +6, ale nie jest potrzebna gdy zamierzamy tylko leczyć i wzmacniać innych.
5)PvP można sobie (prawie) całkowicie odpuścić ponieważ kleryk nie ma skilli atakujących i jest łatwym celem do ubicia przez przeciwnika. Jednak kleryk nie jest taki beznadziejny na wyższych lvlach i da sobie radę nawet z najpotężniejszymi skillami słabszych postaci.

Pozdrawiam

Offline

 
*** Witamy na forum Gildii "SerceSmoka" - www.sercesmoka.pun.pl ***

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl